סדנאות, מפגשים, ואיך יוצרים קשר?

עכשיו אחרי שסיפרתי לכם כל כך הרבה ואתם מכירים אותי, אשמח להכיר גם אתכם. איך? טוב ששאלתם. אפשר להזמין אותי לכל מיני שיתופי פעולה שבהם אני עוסקת בכיף. הכי לוהט בימים אלו הוא מפגש שנקרא: "בוקר עם לדינו, יוונית וגם יידיש"מפגש פולקלור לקבוצות של חברות שנפגשות לארוחת בוקר משותפת
במפגש אנחנו חוזרות יחד אל אווירת השבת של פעם בבית ישראלי, חילוני , אשכנזי – ספרדי עם סיפורים, מיצג אמנותי, שירים, ריקודים, חיוך ו… אוכל. מפגש שיש בו רגש, צחוק והנאה. מבטיחה. (אגב, לא לנשים בלבד, גם גברים יכולים).
אפשר גם להזמין אותי: 

  • לערוך מפגשי סופרת/ משוררת שמספרת על מאחורי הקלעים של היצירה (לילדים או למבוגרים).
  • להציג שירים בתערוכות, בערבי שירה, ובימי זיכרון לשואה.
  • להשתתף בפרויקט "זיכרון בסלון" כאשת עדות דור שני.

בנוסף לכך, אנחנו יכולים להכיר בסדנאות יצירה ובמפגשים לקבוצות, שפיתחתי ואני מנחה. הנה הפרוט לפניכם, ואם ברצונכם לשאול שאלות, להזמין סדנה קיימת, או להזמין סדנה חדשה על פי הצרכים שלכם – אתם מוזמנים ליצור קשר.

סדנאות ומפגשים לילדים, לנוער, למבוגרים ולנשים בלבד

פיתחתי והנחיתי סדנאות לגילאים ולקהלים שונים. יש מהם שפיתחתי ביוזמתי, ואחרים על פי הזמנה.
הסדנאות מיועדות לילדים, לנוער, למבוגרים, וגם… לנשים בלבד.
כבוגרת לימודי הנחיית קבוצות, וכבוגרת לימודי שילוב אמנויות בלסלי קולג', אני מכירה בחשיבות של שילוב פעילות יצירתי במפגשים. ה"אני מאמין" שלי דוגל בפעילות כזו הן כצעד "המפנה את העיניים פנימה", לראיה מעמיקה של היחיד את עצמו, והן כחוויה שמקשרת בין חברי הקבוצה, ומהווה טריגר לשיח אינטימי.
אני משתדלת לקיים פעילות יצירתית חוויתית בכל מפגש קבוצתי שאני מפתחת ומנחה הן למבוגרים והן לילדים.

לילדים 

"גם אני יכול"

סדנה לפיתוח יצירתיות לגילאי 9-10 שפיתחתי והנחיתי אצל ד"ר אריקה לנדאו.
במסגרת הסדנה סיפרתי לילדים על שירים וספרים שכתבתי, שיתפתי אותם בעבודת ה"יצירה מאחורי הקלעים" של סופרת ומשוררת לילדים, על החוויה שגרמה לי לכתוב את היצירה עליה סיפרתי, על דרך הכתיבה,  על מלים כתובות ומלים מחוקות ועוד ועוד, ומכאן יצאנו לשיתוף החוויות שלהם, לפיתוח היצירתיות שלהם, ולהקניית הערך "גם אני יכול".

לילדים עם הורים

"שילוב אמנויות בשילוב דורות" 

סדנה לילדים בגילאי  5-8  ולהוריהם. טיפוח התקשורת בין הורים לילדיהם בעזרת חוויה אמנותית משותפת. התוודעות אל יצירות בסוגי אמנות מגוונים (ציור, פיסול, שירה ,סיפור, ועוד) ויציאה מהם אל יצירה משותפת של הורה וילדו בסוגי אמנות מגוונים הכוללים תנועה, ריקוד, ציור, דרמה, סיפור, עבודה בחומר  ועוד .

הערה: הסדנה קיבלה את אישור קרן קרֵב.

image4

"המשפחה שלי"

בסדנה זו שפיתחתי עבור ילדים בגילאי 4-6 והוריהם אני מספרת למשתתפים על ספר המשפחה שלי "חגואל", ולאחר מכן מזמינה אותם  לפעילות בה כל ילד והורה יוצרים יחד את ספר המשפחה שלהם, על פי סיפורים משפחתיים וציורים  שהם בוחרים להציג בספר.
סדנה זו מחזקת את הקשר בין הורה לילד, תורמת לתחושת המשפחתיות, מטפחת יצירתיות ומתאימה לכל יום ובמיוחד ל-"יום המשפחה".

"הסיפור שלנו"

פיתחתי עבור הורים לילדים בגילאי 4-7 סדנה המלמדת כיצד להשתמש בכתיבה משותפת עם הילד ככלי חוויתי המעמיק את התקשורת ביניהם. אימהות או אבות כותבים ומציירים  עם הילד בבית , לפי נושאים שונים המועברים בסדנה, ועל פי חוויות יומיומיות של הילד ואיתו. לאחר מכן , נפגשים ההורים (בלי הילדים) לשיחה משותפת ולתובנות בנושא.

לאמהות ולבנותיהן הנערות

"בנות מצווה – אמהות ובנות"

גיל מצוות הינו בעל חשיבות רבה בחיי בנות ואמהות. גיל של התבגרות גופנית, שכלית, רגשית ונפשית. עקב זאת חלים שינויים משמעותיים ביחסי הבנות ואמותיהן.
בסדנה זו אימהות ובנות עובדות יחד, בשיתוף פעולה מלא תוך שימוש בשינויים אלו כמנוף לבניית מערכת יחסים קרובה שבה יש מודעות גבוהה לקבלת האחר, לכבוד הדדי ולאינטימיות. כל זאת באמצעים מגוונים של  הפעלה חווייתית ביצירה משותפת, בשיחה ובצחוק.

סדנאות לנשים

סדנה לנשים בלבד היא בד"כ ארוע חוויתי ומעצים, שרישומו מלווה את המשתתפות מפגישה לפגישה ואף לאחר מכן. נשים המשתתפות בסדנאות מביעות בד"כ דילמות אופייניות לנשים בדרך פתוחה ומשתפת, הן מקשיבות, תומכות, מבינות, ומעצימות זו את זו. בין הסדנאות שפיתחתי לנשים: "מה קיבלתי מאמי ומה אני מעבירה לבתי", "מועדון קריאה נשי", "סבתא  של היום"  ועוד.

 

צרו קשר